Menu
 • Szeroki zakres usług!
  Usuniemy każdą awarię.
  Podejmujemy się skomplikowanych zleceń.
 • Fachowa pomoc o każdej porze!
  Zgłoszenia przyjmujemy o każdej porze dnia i nocy.
  7 dni w tygodniu. Także w niedziele i święta!
 • Bezpieczeństwo przede wszystkim!
  Firma istnieje od 1991 roku.
  Posiadamy uprawnienia gazowe!
 • Niskie ceny i szybki dojazd!
  Gwarantujemy najniższe ceny w Warszawie!
  Błyskawicznie dojeżdżamy na Pragę i Mokotów.

Hydrauliczny fach

Coraz częściej słyszy się od młodych o ich planach pójścia na studia, nie przejmują się tym, że mamy przepełnienie na rynku osobami z wykształceniem wyższym, a brakuje nam tak naprawdę fachowców, którzy znają się na rzeczy. Mimo to dalej brną w tym kierunku i po skończeniu gimnazjum idą do liceum, po którego skończeniu nie mają nic oprócz matury (albo i nie), następnie ślepo idą na popularny kierunek studiów i po 3 lub 5 latach są wykształconymi bezrobotnymi.

Należy działać z głową!

Nie watro tracić czasu na studiowanie, gdy wiadomo, że na danych kierunkach jest przepełnienie. Skoro brak nam specjalistów w przeróżnych fachach, to może czas, aby społeczeństwo zaczęło kształcić ludzi, którzy bez problemu znajdą sobie pracę, albo założą własną działalność i będą zatrudniali więcej ludzi. Badania pokazują, że prawidłowo działająca gospodarka powinna mieć w firmach najwyżej 3 absolwentów szkół wyższych na dziesięciu wykwalifikowanych pracowników fizycznych.

Ceniony zawód

Hydraulik to fachowiec, który bez problemu znajduje posadę, ponieważ nie powstały jeszcze bezawaryjne instalacje hydrauliczne, które po pewnym czasie nie będą wymagały naprawy. Jednak nie tylko tym zajmuje się hydraulik. Jest to osoba, która również zajmuje się montażem, konserwacją i naprawą wodociągów. Wezwanie hydraulika będzie najlepszym krokiem również, gdy niezbędne jest podłączenie nowego sedesu lub dokonanie napraw np. zlewu. Jak widać więc, nad tym zawodem rozciągają się perspektywy, a pracy nigdy nie zabraknie.

Hydraulikiem być…

Należy pamiętać, że praca hydraulika, to nie tylko pukanie kluczem francuskim w rury, ale przede wszystkim wiedza i doświadczenie wykorzystywane przy takich zadaniach jak:
instalacji hydraulicznych, czyli: centralnego ogrzewania, kanalizacyjnej i wodociągowe
dokonywanie regularnych przeglądów rur doprowadzających m.in. wodę do budynków
Wachlarz usług hydraulicznych jak widać jest bardzo szeroki, z tego powodu tego typu specjalista jest tak często poszukiwany. Tak więc fach ten pociąga do odpowiedzialności za dobór rur oraz ich montaż, a co za tym idzie, również ich sprawne działanie.

hydraulik-w-pracy

Nie studia, a chęć szczera…

No może nie do końca o to chodzi, ale z pewnością chodzi o to, aby mieć zawód, a nie wykształcenie wyższe. Osoby zainteresowane wykonywaniem w przyszłości prac hydraulika mogą na przykład skończyć szkołę zawodową o profilu hydraulicznym lub skorzystać z oferty technikum. W każdej z tych szkół uczeń może poznać podstawowe informacje z zakresu np. tego, jak w różnych sytuacjach reagują płyny. Dodatkowo warto rozejrzeć się za firmami organizującymi konkursy dla przyszłych hydraulików. Kursy te dostarczają dużej wiedzy teoretycznej, więc mimo wszystko praktykę będzie trzeba nabyć poprzez pracę z bardziej doświadczonymi osobami, pracującymi w tym zawodzie. W ten sposób nabędą praktyczne umiejętności. Większość niedoświadczonych hydraulików preferuje pracę w grupie lub pod okiem wyszkolonych i mających już spore doświadczenie osób.

 

Predyspozycje równie przydatne, jak wykształcenie

Sama szkoła nie wystarczy, ponieważ aby być profesjonalnym hydraulikiem trzeba mieć pewne cechy, bez których nie będziemy sobie radzić tak dobrze, a może i wcale. Mowa tu o umiejętnościach logicznego myślenia i wyobraźni, połączonych z opanowaniem i zdolnością kojarzenia faktów. W końcu osoba taka musi potrafić przewidzieć skutki swoich działań i przede wszystkim umieć je zaplanować krok po kroku. To praca dla osób rozważnych, które potrafią działać zgodnie z procedurami i zgodnie z harmonogramem.
Dodatkowo w grę wchodzą nieregularne godziny pracy. Trzeba więc być przygotowanym i zwartym do pracy zarówno w dzień, jak i w nocy. Oprócz tego istotna będzie komunikacja, cierpliwość, jak również umiejętność słuchania i doradzania. W końcu hydraulik to osoba, która ma kontakt z klientami i bez względu jaką nogą wstała z łóżka, musi zachowywać się profesjonalnie i nie dać po sobie poznać, że ma zły dzień.

Należy działać

Hydraulicy nie narzekają na brak pracy, w Internecie można znaleźć sporo ofert dotyczących tego fachu, jak równie dobrze można samemu bez najmniejszego problemu założyć firmę. Wystarczy zgłoszenie działalności, odpowiedni sprzęt, doświadczenie i śmiało można działać. Jeśli zarobki nie spełniają twoich wymogów, a uważasz, że powinieneś zarabiać więcej, to warto pamiętać, że polscy fachowcy na zachodzi są dobrze doceniani. Kolejnym jednak wymogiem jest znajomość języka w co najmniej stopniu komunikatywnym powszechnie używanym w danym kraju.