Menu
  • Szeroki zakres usług!
    Usuniemy każdą awarię.
    Podejmujemy się skomplikowanych zleceń.
  • Fachowa pomoc o każdej porze!
    Zgłoszenia przyjmujemy o każdej porze dnia i nocy.
    7 dni w tygodniu. Także w niedziele i święta!
  • Bezpieczeństwo przede wszystkim!
    Firma istnieje od 1991 roku.
    Posiadamy uprawnienia gazowe!
  • Niskie ceny i szybki dojazd!
    Gwarantujemy najniższe ceny w Warszawie!
    Błyskawicznie dojeżdżamy na Pragę i Mokotów.

Instalacje wodno-kanalizacyjne – kilka słów o instalacjach

Domowa instalacja wodno-kanalizacyjna, zapewnia niezbędny komfort użytkownikom, każdego dnia. Prawidłowo wykonana nie zatyka się, nie hałasuje i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Standardowa instalacja składa się z zespołu przewodów rurowych i osprzętu, czyli: łączników, przewodów spustowych, zaworów oraz wodomierzy, służących do przesyłania wody i odprowadzania powstałych w wyniku użytkowania ścieków. Do systemu zalicza się także urządzenia pomocnicze, takie jak syfony, rewizje, wywiewki wentylacyjne, wpusty podłogowe itp.

Stworzenie instalacji wodno kanalizacyjnej, która zapewni wydajny transport wody to zadanie wymagające dużego doświadczenia i praktyki. Chodzi tu głównie o dobór odpowiednich materiałów czyli rur, pomp, a także innych elementów, które trzeba odpowiednio zamontować i przetestować. Jak dobrze wiemy bez czystej i ciepłej wody, a także bez odpowiedniego odprowadzenia jej do kanalizacji, funkcjonowanie jest bardzo trudne.
Dobrze wykonana instalacja zapewnia niezawodność użytkowania przez co najmniej kilkadziesiąt lat. Na jej trwałość oprócz odpowiedniego montażu i dobrych materiałów, wpływa także jakość odprowadzanej wody oraz usuwanych ścieków, jak również intensywność jej użytkowania.

Mimo stosowania wielu środków ostrożności podejmowanych przez użytkowników instalacji często zdarzają się nieprzewidziane usterki, które mogą spowodować zastój wody w rurach. W instalacji wodnej najczęstszym problemem jest gromadzenie się osadów na ściankach przewodów, któremu sprzyja woda o dużej twardości, co z upływem czasu może doprowadzić do wycieków lub powstania całkowitej niedrożności w przewodzie.
W przypadku instalacji kanalizacyjnej zmontowanej np. z rur i kształtek żeliwnych, typowymi uszkodzeniami są miejscowe wżery korozyjne, które można naprawić, uszczelniając uszkodzone miejsca specjalnym kitem, jednak w przypadku, gdy dojdzie do całkowitego zapchania rur kanalizacyjnych, zwłaszcza, gdy są ułożone z niedostatecznym spadkiem najlepiej zdecydować się na wymianę całej instalacji, a nie tylko niedrożnego odcinka.

Przy wystąpieniu jakiejkolwiek awarii, mieszkaniec jak najszybciej musi podjąć próbę samodzielnego usunięcia usterki lub skontaktować się z doświadczonym specjalistą.

Najczęściej wykonywane usługi w obszarze instalacji wod-kan

Najczęściej przeprowadzane działania związane z zapewnieniem ochrony instalacji oraz z usuwaniem powstających awarii przez specjalistę to:

  • Przeglądy instalacji wodnej i kanalizacyjnej – zagwarantowanie przeprowadzania przeglądów instalacji należy do podstawowych obowiązków każdego właściciela domu. Niedopilnowanie tak ważnego aspektu, może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Podczas prowadzonych przeglądów warto także sprawdzać instalacje kanalizacyjną kamerą wizyjną, dzięki czemu można uniknąć niespodziewanego zatoru.
  • Naprawy wycieków wodnych – tego typu awaria należy do jednych z najniebezpieczniejszych, ponieważ uszkodzona instalacja stanowi zagrożenie dla mieszkańców, jak i mieszkania.
  • Udrażnianie/Przepychanie i czyszczenie kanalizacji – jednymi z najlepszych metod udrażniania oraz czyszczenia kanalizacji są metoda ciśnieniowa (polega na wprowadzeniu specjalnego węza z odpowiednią dyszą udrażniającą, która oczyszcza rury intensywnym strumieniem wody) lub mechaniczna(do kanalizacji wprowadzona zostaje sprężyna, która silnymi obrotami i wibracjami rozbija zator w niedrożnym odcinku). Udrażniane najlepiej zacząć kiedy pojawiają się pierwsze niepokojące sygnały, wskazujące na powstanie zatoru.
  • Demontaż i wymiana starej instalacji – Usunięcie starej instalacji wodno-kanalizacyjnej nie jest rzeczą łatwą. W przypadku np. rur z żeliwa, można zastosować odpowiednio duży młot. Demontaż starych odcinków zależy przede wszystkim od tego jak zaplanowano prowadzenie nowych rur. Jeśli w nowej instalacji zamierzamy wykorzystać stare przyłącze, to należy pamiętać o bardzo ostrożnym rozebraniu końcowego fragmentu, by nie uszkodzić kielicha w rurze odprowadzającej.
    Usuwanie każdego pozostałego uszczelnienia musi być dokładne i delikatne.
    Stare rury wodociągowe, szczególnie te ukryte w ścianach, można pozostawić, o ile nie będą kolidowały z nowymi przewodami.
    Odcinki zewnętrzne trzeba obciąć szlifierką kątową lub rozkręcić do najbliższej złączki.
  • Kompleksowa budowa nowej instalacji – Wiąże się z montażem układów połączonych ze sobą przewodów, z odpowiednimi spadkami, zapewniającymi samoczynne oczyszczanie się instalacji, instalacja armatury i urządzeń utrzymujących odpowiednie ciśnienie i zapewniających wydajną pracę, gwarantującą w budynku zimną i ciepłą wodę, spełniającą wymagania jakościowe (określone w przepisach).
  • Wymiana pionów instalacyjnych – Jednymi z ważniejszych konstrukcji w budynkach są piony instalacji. Podczas montażu instalacji przez nie doświadczone osoby może dojść do błędów przy budowie, które sprawią mieszkańcom wiele kłopotu w postaci przecieków i hałasów dobiegających z rur w późniejszym czasie.
  • Wymiana wodomierzy i liczników – Liczniki jak i wodomierze powinny być wymieniane średnio co 5 lat, z tego względu warto pomyśleć o wymianie, jeżeli Twoje urządzenia przekroczyły już ten czas. Nowe, sprawne urządzenia gwarantują pewność poprawnego działania i dokładnych wyników. Pamiętać należy, że wynik z czytnika wskazuje na Twoje wydatki.
  • Montaż i wymiana piecyków, ogrzewaczy wody, bojlerów – Montaż podgrzewaczy wody musi być dokonywany przy uwzględnieniu standardów bezpieczeństwa.
    Najlepiej, gdy tego rodzaju działania wykonuje osoba posiadająca doświadczenie, która z jednej strony pomoże w wyborze odpowiednich produktów, zapewniających minimalne zużycie energii oraz pracę z dużą efektywnością, jak również podłączy Twój piecyk, w sposób gwarantujący bezpieczeństwo jego użytkowania.
  • Montaż armatury – Dostępność na rynku urządzeń oraz sprzętu do łazienek, kuchni itp. jest ogromna, dlatego warto skorzystać z rady hydraulika, który chętnie doradzi przy wyborze armatury zapewniającej komfort i bezpieczeństwo, a także ukazującej standard domu.
  • Podłączanie do instalacji wodno-kanalizacyjnej pralek, zmywarek i innego sprzętu gospodarstwa domowego.
  • Przeprowadzanie prób szczelności wykonanych lub remontowanych instalacji.